;
Bilim

Şırnak Gabar Dağı’nda Yangın

Gabar

Şırnak’ta Gabar Dağı eteklerinde geçtiğimiz gün çıkan yangın yayılarak devam ediyor. Yangını duyuran Yeşil Sol Parti Şırnak Milletvekili Zeki İrmez, hâlâ söndürme çalışmalarının yapılmadığını söyledi.  

Şırnak’ta bulunan Gabar Dağı, Cudi Dağı ile beraber yaz sezonu boyunca sık sık yangınlara maruz kaldı. Geçtiğimiz günlerde Güçlükonak ilçesi yakınlarında çıkan yangında büyük zarar gören Gabar Dağı’ında bir yangın daha çıktı. Bu sefer ki yangının adresi merkeze bağlı Görmeç Köyü kırsalı.

Dün akşam saatlerinde çıkan ve nedeni henüz belirlenemeyen yangının rüzgarın etkisiyle hızlıca yayıldığı ve yerleşim yerlerine doğru geldiği belirtildi. Yangının çıktığı bölge, meşe ağaçlarının olduğu ormanlıklardan oluşuyor.

Yeşil Sol Milletvekili İrmez: Müdahale Edilmiyor

Yeşil Sol Parti (YSP) Şırnak Milletvekili Mehmet Zeki İrmez, yaşanan yangını paylaştığı videolarla duyurdu. Yangına hâlâ müdahale edilmediğini ekleyen İrmez, şunları dile getirdi; “Şırnak Merkez’e bağlı Gabar Dağı’nın eteklerinde bulunan Bîrava (Görmeç) Köyün’de çıkan yangına hâlâ müdahale edilmedi! Görüntülerde de görüldüğü gibi doğa ve ağaçlar AKP-MHP iktidarının şiddet, talan ve güvenlikçi politikalarına kurban ediliyor!”