;
Bilim

Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu 2022, 10 Ekim’de Düzenleniyor

yaşanabilir şehirler

Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu 2022, bu yıl 10 Ekim’de gerçekleşiyor. Adresi İstanbul olan sempozyumun başlığı ise “Yaşanabilir Şehirlerin Yolu ‘Yeşilden Geçiyor’: Yeşil Ekonomi, Yeşil Finansman, Yeşil Yatırım.” Sempozyumda, altı yılda süren bir projenin sonucunda hazırlanan “Daha Eşit Bir Şehre Doğru” raporunun sunumu da yapılacak.

WRI Sürdürülebilir Şehirler Türkiye’nin düzenlediği “Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu 2022”, 10 Ekim’de, 09.00-17.15 saatleri arasında, İstanbul’da gerçekleşecek. Bu yıl 10’uncu kez hayata geçecek sempozyumun başlığı, Yaşanabilir Şehirlerin Yolu “Yeşilden Geçiyor”: Yeşil Ekonomi, Yeşil Finansman, Yeşil Yatırım olarak belirlendi. Sempozyumda, uzmanlar yeşil ekonomiyi anlatırken şehirlere yeşil finansman sağlayan fonların temsilcileriyle de finansman kaynakları tartışılacak ve yeşil finansmanla fonlanan örnek projeler incelenecek.

“Daha Eşit Bir Şehre Doğru” Raporu Sunulacak

Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu 2022’de ayrıca WRI Ross Center for Sustainable Cities Bilgi ve İş Birliği Direktörü Dr. Robin King, “Daha Eşit Bir Şehre Doğru” raporunu sunacak. Altı yıl süren bir projenin sonucunda hazırlanan raporda, şehirlerde çevreyi ve ekonomiyi iyileştirirken kentsel hizmetlere adil erişimin nasıl sağlanacağı ele alınıyor.

WRI Türkiye Direktörü Dr. Güneş Cansız ve WRI Ross Center for Sustainable Cities Vekil Global Direktörü Rogier van den Berg’in ev sahipliği yapacağı etkinliğe, Danimarka İstanbul Başkonsolosu Thierry Hoppe, İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson, Hollanda İstanbul Başkonsolusu Arjen Uijterlinde, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı ile yeşil ekonomi ve yeşil finansman konusunda uzman dünyadan ve Türkiye’den çok sayıda konuk katılacak.

Sempozyum; WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, Kadıköy Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği ortaklığında gerçekleşecek. Sempozyumun yapılacağı adres ise şöyle: Alan Kadıköy – Acıbadem Mah. Muhittin Üstündağ Cad. 2/2 Koşuyolu-Kadıköy.