;
Politika

İklim Salatasından Gençlere Özel Türkiye’de İklim Değişikliği Anketi

iklim salatası

İklim Salatası’nın hazırladığı anket, anket, gençlerin iklim değişikliğinin kentlerindeki etkilerine, karbon emisyonlarının başlıca kaynaklarına ve iklim değişikliğiyle mücadelede önemli gördükleri etkenlere dair görüşlerini topluyor.

İklim krizine farklı açılardan bakabileceğiniz bağımsız iklim ve gençlik platformu İklim Salatası, gençlerin yaşadıkları kentlerde iklim değişikliğiyle olan ilişkisini anlamak için “Türkiye’nin Gençleriyle İklim Değişikliği Üzerine Anket” isimli yeni bir araştırma başlattı. Bu anket, İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri ve Çanakkale başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin iklim değişikliği konusundaki düşüncelerini, algılarını ve bu küresel sorunla mücadeledeki tutumlarını ortaya koymayı amaçlıyor.

Yaklaşık 1 dakika süren anket, gençlerin iklim değişikliğinin kentlerindeki etkilerine, karbon emisyonlarının başlıca kaynaklarına ve iklim değişikliğiyle mücadelede önemli gördükleri etkenlere dair görüşlerini topluyor. Ayrıca, yerel yönetimlerin iklim politikalarına katılım düzeyleri ve belediye başkan adaylarından beklentileri gibi konular da ele alınıyor.

İklim Salatası, iklim değişikliği konusunda görüşlerini paylaşmak ve bu küresel sorunla mücadelede aktif bir rol almak isteyen gençleri, ankete katılmaya ve İklim Salatası kanalına abone olarak bu harekete destek olmaya çağırıyor.

Haber Merkezi

İklim Haber - Haber Merkezi