;
Politika

İklim Eylemcileri ABD’nin Sunumunu Protesto Etti!

Almanya’nın Bonn şehrinde devam eden İklim Değişikliği Zirvesinde ilginç bir protesto gerçekleştirildi. ABD delegasyonunun kömür üzerine yaptığı sunum sırasında bir grup protestocu bağırarak ve şarkı söyleyerek içeri girdi.

Sputnik International’ın haberine göre İklim Değişikliğini Hafifletme’de Kömür ve Nükleer Enerji’nin Rolü başlıklı sunum yapılırken eylemciler, “Bizler Fosil Yakıt Üreticileri Değil, Halkız”, “Daha Az Karbondioksit” yazılı pankartlarla salona geldiler. İklim aktivistleri “Temiz kömür deli saçmasıdır” “Sizler bir avuç yalancısınız” şeklinde sloganlar attılar.

‘Eylemin Mesajı: ABD, Trump, İklim Soykırımı’  

Eylemleri destekleyen iklim ve insan hakları aktivisti Collin Rees Twitter hesabında “Protestocular ABD destekli ‘temiz fosil yakıt’ toplantısını engellemeyi başardı. Yüzlerce insan dışarı çıkıyor. Salon bomboş” yazdı. Deutsche Welle muhabiri Patrick Grobe ise attığı tweette “Bonn’da iklim protestosu. Protesto’nun mesajı: ABD, Trump, iklim soykırmı” dedi.

Protestocular sunumda 7 dakikalık bir gecikmeye sebep oldular. Dışarı çıkarılan protestocular, toplantının gerçekleştiği binanın dışında başka bir gruba katıldılar. (Gazete Duvar)