;
Politika

“Gençler de Var!” Sergisi 25 Ağustos’ta Açılıyor

Gençler de Var

Talebeyiz Biz çatısı altında bir araya gelen 25 gencin ürettiği eserler, 25 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında Tütün Deposu’nda sergilenecek. Sergiden elde edilecek gelirle, deprem bölgesindeki gençlerle yapılacak sanat atölyelerine kaynak yaratılacak.

Talebeyiz Biz Derneği çatısı altında bir araya gelen 25 gencin, katılımcı bir yöntemle belirlediği “Gençler de var!” teması ile ürettiği eserler, 25 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında Tütün Deposu’nda sergilenecek.

“Gençler de var!” isimli sergideki işlerin, genç sanatçıların kendi sesinden sesli betimlemesi de yer alacak. Üretilen eserlerden elde edilecek gelirle, deprem bölgesindeki gençlerle yapılacak sanat atölyelerine kaynak yaratılacak.

Talebeyiz Biz Derneği’nin Dayanışma için Sanat Projesi, depremin hemen ardından biz gençlerin çağrısıyla hayata geçmişti. Çağrıda şu ifadelere yer verilmişti:

“Depremin sarsıntısını deprem bölgesindeki genç arkadaşlarımızla birlikte hissettik ve hissetmeye devam ediyoruz. Deprem bölgesinde yapılan çalışmalarda gençlerin unutulduğunu gördükçe üzülüyoruz. Biz ne kadar bağırsak da sesimiz dinlenilmezken, ‘apolitik’ , ‘vurdumduymaz’ gibi yaftalamalara maruz kalıyor; yetişkinleri gençlerden ve çocuklardan üstün gören anlayışın baskısı altında eziliyoruz.”