;
Afetler Politika

CHP’li Antmen Paylaştı: Erdoğan İskenderun’daki 6 Mahallenin “Riskli Bölge” Kararını 1 Yıl Önce Kaldırmış

erdoğan

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki 6 mahalleleye yönelik “riskli alan” kararının  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kaldırıldığını hatırlatan CHP’li Antmen, “Bu Cumhurbaşkanlığı kararını her vatandaşa ulaştırın” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem, Hatay başta olmak üzere 10 ili yıkıma uğrattı.

Uzmanların tüm uyarılarına rağmen afet öncesinde alınmayan önlemler ve geç başlanan arama-kurtarma çalışmaları da felaketin boyutnu artırdı. Devletin deprem felaketinin ardından yürüttüğü çalışmalardaki yetersizlik tepki çekmeye devm ederken CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Hatay’a ilişkin 1 yıl önce yayımlanan çarpıcı Cumhurbaşkanı Kararı’nı anımsattı.

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Meydan, Cumhuriyet, Modernevler, Numune, Pınarbaşı ve Esentepe mahallelerine yönelik “riskli alan” kararının AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaldırıldığını hatırlatan Antmen, “Bu Cumhurbaşkanlığı kararını her vatandaşa ulaştırın” ifadelerini kullandı.

Antmen, sosyal medya hesabından yapığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Bu Cumhurbaşkanlığı kararını her vatandaşa ulaştırın! Depremde binlerce insanımızı kaybettiğimiz Hatay İskenderun’da afet riski altında alan ilan edilen bölge kararının tam bir yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaldırıldığı kararname. Demek ki deprem kader değilmiş. Çünkü deprem cinayetleri de politiktir!”