;
Politika

CHP Su Araştırmaları Komisyonu Kuruldu

Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan yardımcılığı bünyesinde Su Araştırmaları Komisyonu kurduklarını duyurdu.

CHP Su Araştırmaları Komisyonu’nun kurulduğu duyuruldu. Su Araştırmaları Komisyonu’nu başta kuraklık, kirlilik ve yanlış su yönetiminden kaynaklı sorunlar olmak üzere su güvenliği ve stresine dair bilgi toplamak, araştırma yapmak tedbirler geliştirmek ve önerilerde bulunmak amacıyla kurduklarını aktaran Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç “Ülkemizdeki 25 havza içerisinden seçeceğimiz belirli havzalarda saha incelemeleri ve arama toplantıları yaparak, yurttaşlar ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, sorunu kaynağında araştırmayı planlıyoruz” dedi.

Halen bir Su Kanununun olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan Öztunç, “Komisyon çalışmalarımız kapsamında, bilim insanları ve meslek odalarıyla da iletişim halinde olacağız. Sorun tespit ve çözümü kadar, emsal olarak kabul edip kalıcı çözüm oluşturacak yasal altyapıları inşa etmek de önemli. Su Kanunu çalışmalarına temel olacak bir çalışma yürütmek istiyoruz” diye konuştu.

Su Araştırmaları Komisyonu’nda Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, İzmir Milletvekili Kamik Oktay Sındır, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bartın Milletvekili Aysun Bankoğlu bulunuyor.