;
Politika

CHP Heyeti Yarın Akbelen’e Gidecek

akbelen

CHP heyeti, kömür madenine ulaşmak için Akbelen Ormanı’nda 4 gündür devam eden kesime karşı direnen yurttaşlara destek vermek adına yarın Akbelen’e gidecek.   

Muğla‘nın Milas ilçesinde bulunan Akbelen Ormanı’nda açılmak istenen maden sahasına karşı direniş dördüncü gününde. Jandarma ve güvenlik güçlerinin tazyikli su, cop ve biber gazlı müdahalelerine rağmen yurttaşlar ağaçlara sarılarak direnişe devam ediyor.

Bugün erken saatlerden itibaren ağaç kıyımının yeniden başladığı bölgeye, ana muhalefet partisi CHP’nin çıkartma yapması bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve 10’a yakın milletvekili direnişe destek vermek için yarın Akbelen’e gidecek.

“KİMSE KENDİNİ YALNIZ HİSSETMESİN”

CHP Grup Başkanı Özgür Özel konuya ilişkin Cumhuriyet‘e yaptığı açıklamada, “AKP ‘Seçimi kazandım. 5 yıl boyunca Meclis ayağıma dolanmasın. Sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri olmasın her şeyi bildiğimiz gibi yapalım’ istiyor. Hem Meclis’te direndik, hem de sahada direneceğiz. Yarın Akbelen’de olacağız, direnişe destek vereceğiz” dedi.

“Kimse kendisini yalnız hissetmesin, biz buradayız” diyen Özel, “CHP grubu kimin yanında olması gerekiyorsa onun yanında olacak. Nerede olması gerekiyorsa orada olacak. Sokaktan da meydandan da korkmadan Meclis’teki mücadeleyi de bırakmadan devam edecek” ifadelerini kullandı.