;
Bilim Ekonomi

Birleşik Krallık Mezunları İklim Değişikliği Hibe Çağrısının Son Başvuru Tarihi 11 Ocak

British Council Türkiye, 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) kapsamında gençlerin iklim değişikliği ve çevre konularında farkındalıklarını artıracak projeleri seçmek üzere “Birleşik Krallık Mezunları İklim Değişikliği Hibe Çağrısı açıyor. 

 Birleşik Krallık’ın ev sahipliğinde düzenlenecek 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın (COP26) başarısını ve mirasını desteklemek için British Council Türkiye, Türkiye’deki Birleşik Krallık mezunlarının katılımına açık hibe programı başlatıyor. Birleşik Krallık’taki bir üniversiteden mezun olmuş veya en az bir sene İngilizce eğitimi almış olan kişilerin öğrendiklerini paylaşması, bu alanda savunucu olarak hareket etmesi ve ağlar oluşturmasına imkan veren aktivite ve etkileşim içeren programa son başvuru tarihi 11 Ocak 2021.  

Türkiye’deki 18-35 yaş arası gençlerin iklim değişikliği ve çevre konularında farkındalıklarını artıracak projelerin başvurusuna açık olan “Birleşik Krallık Mezunları İklim Değişikliği Hibe Çağrısı” Türkiye’deki Birleşik Krallık mezunlarının yenilikçi projeler sunmasını amaçlıyor ve aynı zamanda Birleşik Krallık’ın bu alanda uzmanlık ve inovasyonunu gençlere göstermeyi hedefliyor.  

11 Ocak 2021 tarihine kadar yapılan başvurular arasından seçilecek projeler en az 1.000 Sterlin ve en fazla 6.000 Sterlin aralığında hibe alacak.  Açık çağrıya dair ayrıntılı bilgi ve başvuru formu içinhttps://www.britishcouncil.org.tr/events/cop26-uk-alumni-grant_tr adresi ziyaret edilebilir.