;
Politika

Yuvam Dünya İklim Dostu Yaşam Rehberi’ni Yayımladı 

Yuvam Dünya tarafından hazırlanan “İklim Dostu Yaşam Rehberi” dünyayı kurtarmaya “nereden başlamalıyım” sorusuna sürdürülebilir adımlarla hayatımıza dahil edebileceğiz yanıtlar veriyor, hayatın her alanında değiştirebileceğimiz alışkanlıklarımızla karbon ayak izimizi nasıl düşürebileceğimizi anlatıyor.

İklim krizi sadece geleceğin değil, bugünün de sorunu. Yuvam Dünya ise bir kültür krizi olarak da nitelendirdiği bu kriz için her birimizin alışkanlıklarını değiştirmesi ve krize karşı güçlü durmamız gerektiğini belirtiyor. İklim kriziyle mücadelede insanlığın hikayesini değiştirmek için yola çıkan ve toplumun her kesiminde dönüşüm başlatmayı amaçlayan bir dernek olan Yuvam Dünya, Dünyaya ve kaynaklarına saygılı yaşamı hatırlamak ve alışkanlıkları değiştirmek üzere yola çıkıyor. Herkesi de çözümün bir parçası olmaya davet ediyor.

Yuvam Dünya tarafından hazırlanan “İklim Dostu Yaşam Rehberi” Dünyayı kurtarmaya “nereden başlamalıyım” sorusuna sürdürülebilir adımlarla hayatımıza dahil edebileceğiz yanıtlar veriyor, hayatın her alanında değiştirebileceğimiz alışkanlıklarımızla karbon ayak izimizi nasıl düşürebileceğimizi anlatıyor.

İklim Krizine Karşı Şimdi Harekete Geç

Yuvam Dünya iklim dostu mutfak, seyahat, alışveriş, ev, ofis ve dijital yaşamda dünyayı iyi gelecek bir yaşam sürdürmenin püf noktalarını öğrenerek iklim kriziyle birlikte mücadele edebileceğimizin altını çiziyor.

Yuvam Dünya herkesi dünyamız için şimdi harekete geçmeye; QR kodunu okutarak, İklim Dostu Yaşam Rehberi’ni indirmeye ve ilk adımı atmaya davet ediyor.

İklim Dostu Yaşam Rehberi’ne buradan ulaşabilirsiniz.