;
Politika

Termiksiz Gelecek İnternet Sitesi Açıldı

İklim değişikliğinin ana etmenlerinden biri olan fosil yakıtlara karşı tüm canlılar için yaşam hakkını savunmayı amaçlayan çalışmalar yürüten Termiksiz Gelecek Kampanyası’nın internet sitesi açıldı.

Termiksiz Gelecek, 2015 yılından bu yana kömür özelinde fosil yakıtların zararları ve iklim değişikliğine dair kamuoyu ve farkındalık oluşturmak için sosyal medya aracılığıyla çalışmalar yapıyor. Yerel ve ulusal iklim hareketlerini desteklemek için iletişim faaliyetleri yürütüyor. Fosil yakıtlar konusunda ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip ediyor ve bilimsel bilgi üretilmesine katkı sağlıyor. Konuyla ilgili istatistiksel verileri ve raporları Termiksiz Gelecek sosyal medya hesaplarında ve internet sitesinde paylaşıyor ve böylece iklim değişikliğiyle mücadele aciliyetini ilan ediyor.

İklim Haber'i Telegram'da Takip Edin!İklim Haber'i Linkedin'de Takip Edin!

İklim değişikliği alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ve yerel hareketlerin katılımıyla birlikte doğa dostu politikalar geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.

Kampanyanın; tüm canlıların kendi habitatlarında sürdürülebilir, eşit ve adil bir çevre ile yaşayabilmelerine katkı sunması amaçlanıyor.

Termiksiz Gelecek’in internet sitesine buradan, Facebook hesabına buradan, Twitter hesabına buradan, Instagram hesabına buradan, LinkedIn hesabına ise buradan ulaşabilirsiniz.