fbpx
Politika

Sabancı Vakfı’nın Kısa Film Yarışması Değişen İklimler ve Değişen Hayatlara Odaklanıyor

“İklim Değişikliğini Kim Çekiyor?” sloganı ile beşincisi gerçekleştirilecek Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nın teması “Değişen İklimler, Değişen Hayatlar” olarak belirlendi. Yarışmaya son katılım tarihi ise 20 Kasım.

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın 2020 yılı başvuruları başladı. Sloganı “İklim Değişikliğini Kim Çekiyor?” olan yarışmanın teması “Değişen İklimler, Değişen Hayatlar” olarak belirlendi.

Sabancı Vakfı 5. Kısa Film Yarışması için başvurular 20 Kasım 2020’ye kadar devam edecek. Yarışmaya başvuracak eserlerin en fazla 5 dakika uzunluğunda olması ve iklim değişikliği konusunu ele alması gerekiyor.

Başvuruların tamamlandığı 20 Kasım 2020 tarihinden 21 Aralık 2020 tarihine kadar ön jüri tüm projeleri değerlendirecek ve finale kalan projeleri belirleyecek. Finale kalan projeler 21 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak. Jürinin değerlendirmesi sonucu, kazanan 3 proje Sabancı Vakfı tarafından 13 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak.

Yarışmaya başvuran eserlerin yönetmen (eser sahibi) ve / veya yapımcısından en az birisinin T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Bir kişinin birden fazla eser ile başvurabileceği yarışmaya daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler kabul edilecek. Eser sahiplerinin bugüne kadar çekmiş olduğu herhangi bir uzun metraj filmi bulunmaması gerekiyor. Yarışmaya katılmak için herhangi bir yaş sınırlaması yok.

İklim değişikliğinin nedenlerini, hayatımızdaki etkilerini ve bu konuda yapılması gerekenleri en iyi şekilde sunan, kriterlere uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bulunan eserlerin birincisine 20 bin TL, ikincisine 15 bin TL, üçüncüsüne 10 bin TL ödül verilecek. Yarışmaya www.kisafilmuzunetki.org adresinden başvurulabiliyor.

Haber Merkezi

İklim Haber - Haber Merkezi

Bir yorum yazın

Yorum yazmak için tıklayınız.