fbpx
Ekonomi

Kapasite Mekanizması 2019 Yılı Haziran Ayı Ödeme Listesi Yayımlandı

TEİAŞ’ın yayımladığı Kapasite Mekanizması 2019 yılı Haziran ayı ödeme listesine göre Soma Termik Santral Elektrik Üretim A.Ş., Soma-B Termik Santralı için 45 firma arasında 19 milyon 273 bin TL ile en çok ödeme alacak firma oldu.

Türkiye Elektrik İletişim A.Ş. (TEİAŞ) Kapasite Mekanizması 2019 yılı Haziran ayı ödeme listesini yayımladı. Liste, Kapasite Mekanizmasından 2019 yılı Haziran ayında yararlanan üretim tesislerine ödenecek olan tutarları içeriyor.

Listeye göre Soma Termik Santral Elektrik Üretim A.Ş., Soma-B Termik Santralı için 45 firma arasında 19 milyon 273 bin TL ile en çok ödeme alacak firma oldu. Soma-B Termik Santralı’dan sonra en çok ödeme alan santrallar 12 milyon 264 bin TL ile Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş.’nin Yatağan Termik Santralı ve Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin Kemerköy Üretim Tesisi oldu.

Kapasite Mekanizmasından 2019 yılı Haziran ayında yararlanan üretim tesislerine ödenecek olan tutarlar ve ilgili tutarların hesaplamasında kullanılan parametrelere buradan ulaşabilirsiniz.

*Fotoğraf, Soma Termik Santral Elektrik Üretim A.Ş.’nin internet sitesinden alınmıştır. 

Haber Merkezi

İklim Haber - Haber Merkezi

Bir yorum yazın

Yorum yazmak için tıklayınız.