;
Ekonomi

IMF Başkanı: “Geleceğin Pek Çok İşi Yeşil Ekonomide”

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, iş açısından zengin bir toparlanma ile iklim değişikliğiyle mücadelenin birbirini desteklediği ve geleceğin pek çok işinin “yeşil ekonomi”de olduğunu kaydetti. 

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının ekonomik etkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AA’nın haberine göre COVID-19 krizinin başlangıcından bu yana insanların kendini korumaya aldığını belirten Georgieva, toplum ve ekonomide köklü bir değişimin gerçekleştiğini ifade etti.

Georgieva, bu yıl ve gelecek yıl yapılacak eylemlerin nasıl bir dünyanın ortaya çıkacağını belirleyeceğini vurgulayarak “Küresel ekonomi büyük dönüşüm geçiriyor” değerlendirmesinde bulundu.

Uzun vadede sürdürülebilir, dirençli bir küresel ekonomiye güç veren iş açısından zengin bir toparlanmanın inşa edilebileceğine işaret eden Georgieva, iş açısından zengin bir toparlanma ile iklim değişikliğiyle mücadelenin birbirini desteklediği ve geleceğin pek çok işinin “yeşil ekonomi”de olduğunu kaydetti.

Georgieva, “IMF’de sürdürülebilir finansmanın önemini ve COVID-19 sonrası bir dünyayı şekillendirmek için yatırım yapmanın etkisini görüyoruz” dedi.