;
Politika

İklimicinkentler.org Açıldı!

350.org Türkiye tarafından ilgiyi ortaklaştırmak, yerel yönetimleri ve sivil toplumu iklim değişikliğine karşı kent odaklı çözümlerle harekete geçirmek için hazırlanan www.iklimicinkentler.org açıldı.

İklimicinkentler.org yayın hayatına başladı. 350.org Türkiye ekibi tarafından iklim krizine karşı kent temelli yaklaşımların artması arzusuyla başlatılan kampanyanın web sitesi aracılığıyla, yerel yönetimlerin sorumluluk alanları ve iklim eylem planları, yerel yönetimler ve katılımcılık gibi konular tartışmaya açılmak isteniyor.

Web sitesinden; kent temelli çözümler, dünyadan ve Türkiye’den iyi örnekler ve iklim eylem planı hazırlanma süreçleri gibi başlıkları kapsayan “İklim İçin Kentler: Yerel Yönetimlerde İklim Eylem Planı” rehberini de pdf olarak indirebilirsiniz. Ayrıca web sitesinde, kendi belediyelerini harekete geçirmek isteyenler için neler yapabileceklerine dair bir bölüm bulunuyor. Bu bölüm üzerinden kendi yerellerinde aktif olan yurttaşlar, STK’lar, forumlar ve benzeri kurumlar iklim eylem planı talebiyle çevrimiçi imza kampanyası oluşturabilecekler.