;
Bilim

İklimce Sohbetler, Tarım ve Gıda Başlığı İle 8 Ekim’de DasDas’ta

UNDP Türkiye tarafından desteklenen ve iklim krizi ile mücadelede ortak bir dil kurulmasını hedefleyen İklimce Sohbetler, Tarım ve Gıda başlığı ile 8 Ekim’de DasDas’ta gerçekleşecek.

UNDP Türkiye’nin (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı), iklim krizi ile mücadelede, toplumun çok farklı katmanlarını kapsayacak bir ortak dil arayışı ile başlattığı İklimce Sohbetler’in ikinci toplantısı Tarım ve Gıda üzerine yapılacak.

İlki 24 Eylül Salı günü “İklimce Su” başlığıyla gerçekleştirilen İklimce Sohbetler’in Tarım ve Gıda buluşması 8 Ekim Salı günü, UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat’ın ev sahipliğinde İstanbul Ataşehir’deki DasDas’ta yapılacak. Toplantıda, iklim krizi ile mücadele eden tarafların deneyimlerini paylaşması, ortak bir dil üretilmesi ve mücadelenin bütüncül anlayışla ele alınması planlanıyor.

İklimce Sohbetler, 15 Ekim Salı günü yapılacak “Afetler” buluşmasıyla devam edecek ve 5 Kasım Salı günü “Şehir Yaşamı” oturumuyla sona erecek.

8 Ekim’de gerçekleşecek sohbette, başta tarım olmakla birlikte Türkiye’deki gıda üretiminin -ve dolayısıyla gıda güvenliğinin- iklim krizinden nasıl etkilendiği ve etkileneceği, iklim kriziyle mücadeleyi destekleyen alternatif gıda üretim yöntemlerinin ve sürdürülebilir tarım uygulamaları ve bunların nasıl teşvik edileceği tartışılacak.

İklim krizi ile karşı karşıya olan çeşitli toplumsal katmanların ve meslek gruplarının deneyimlerini ortak bir dilde buluşturmayı amaçlayan toplantıda, Anadolu Meraları Eş-Kurucusu Durukan Dudu, Doğa Koruma Merkezi Toprak ve Su Koruma Programı Koordinatörü Melike Kuş ve Fazla Gıda CEO’su Olcay Silahlı konuşmacı olarak yer alacak. Etkinliğin moderatörlüğünü Mert Fırat yapacak.

Saat 18.00 – 20.30 saatleri arasında Ataşehir DasDas’ta gerçekleşecek etkinliğin detaylarına ve kayıt bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.