fbpx
Politika

İklimce Sohbetler, Afetler Başlığı İle Bugün DasDas’ta!

UNDP Türkiye tarafından desteklenen ve iklim krizi ile mücadelede ortak bir dil kurulmasını hedefleyen İklimce Sohbetler, Afetler başlığı ile bugün saat 17.30’da DasDas’ta gerçekleşecek.

İklim krizi ile mücadelede ortak dil kurulmasını hedefleyen ve UNDP Türkiye desteğiyle hazırlanan İklimce Sohbetler’in üçüncüsü, Afetler başlığıyla düzenleniyor.

İklim krizi ile mücadelede, toplumun çok farklı katmanlarının kapsandığı ortak bir dil arayışıyla UNDP Türkiye tarafından başlatılan İklimce Sohbetler, Afetler üzerine yapılacak buluşmayla devam edecek.

24 Eylül’de Su, 8 Ekim’de de Tarım ve Gıda başlığıyla gerçekleştirilen İklimce Sohbetler’in üçüncü buluşması, yine UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat’ın ev sahipliğinde 15 Ekim Salı günü saat 17.30-20.00 arasında İstanbul Ataşehir Dasdas’ta yapılacak. Toplantıda, iklim krizi mücadelesinde toplumun ayrı katmanlarında yer alan tarafların deneyimlerini aktarması, ortak bir dil üretilmesi ve mücadelenin bütüncül anlayışla ele alınması hedefleniyor.

Mert Fırat’ın moderadörlüğünü üstlendiği toplantıda, UNDP Türkiye İklim Dayanıklılığı ve Afet Risk Yönetim Uzmanı Erdem Ergin, İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Profesörü Azime Tezer ve İBB Strateji Geliştirme Şefi Seda Özdemir konuşmacı olarak yer alacak.

İklimce Sohbetler’in son buluşması ise 5 Kasım Salı günü Şehir Yaşamı temasıyla yapılacak.

Programın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Haber Merkezi

İklim Haber - Haber Merkezi

Bir yorum yazın

Yorum yazmak için tıklayınız.