;
Bilim Ekonomi Politika

İklim Salatası Yayın Hayatına Başladı

iklim salatası

YouTube kanalı İklim Salatası, iklim krizine farklı açılardan bakabilme perspektifiyle yayın hayatına başladı. İklim Salatası; gençleri, iklim aktivistlerini, greenfluencerları, uzmanları, sanatçıları ve gezegenimiz için kaygılanan her bireyi bir araya getiriyor.

İklim krizi, çağımızın en büyük problemi ve çok sayıda tetikleyici unsur bu krizi günden güne derinleştiriyor. Problemin çözümünde ise değişim ve değişim için her bir bireyin dahil olduğu kolektif bir çaba gerekiyor.

İklim Salatası YouTube kanalı, değişim anlayışı çerçevesinde kolektif çabayı güçlendirmek amacıyla geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başladı.

Gezegenimiz için Kaygılanan Bireylerin Buluşma Platformu

Türkiye’nin dört bir köşesindeki gençler, iklim aktivistleri, greenfluencerlar, uzmanlar, sanatçılar ve gezegenimiz için kaygılanan her birey İklim Salatası’nda bir araya gelerek merak ettiklerine cevaplar arıyor; kendi deneyimlerini ve mücadelelerini paylaşıyor.

Kanalda iklim krizine farklı açılardan bakan çok sayıda özgün video yer alıyor. Kanal içeriğinde gençler sorularını uzmanlara yönlendirip cevaplar arıyor. İklim aktivistleri kendi yerellerinde gösterdikleri mücadeleyi ve değişim hikayelerini paylaşıyor. Greenfluencerlar atıksız ve ekolojik bir yaşam için ipuçları paylaşıyor. Videografikler kafa karıştıran iklim terimlerine açıklık getiriyor.

Her Perşembe Yeni İçerik

Kanalda her perşembe yeni bir video ve başka bir hikaye yayımlanıyor. Kurum ve kuruluşlardan bağımsız şekilde yürütülen İklim Salatası, değişim için çabalayan ve hikayesini paylaşmak isteyen herkesi de bu salataya katılmaya davet ediyor.

İklim kriziyle mücadele için bir adım daha atmayı isteyenler kanala abone olabilir. İlham verici hikayesini paylaşmayı ve kanalda yer almayı isteyenler ise YouTube kanalındaki e-posta adresinden iletişime geçebilir.