;
Afetler Bilim

Hatay’da 2 Yeni Deprem: 6 Kişi Yaşamını Yitirdi

deprem

Hatay’da 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerde 6 kişi yaşamını yitirdi, 18 kişi ise ağır yaralandı. Depremin ardından başlatılan arama kurtarma çalışması tamamlandı.

Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı verilerine göre saat 20.04’te merkez üssü Hatay’ın Defne ilçesinde 6.4 büyüklüğünde, 3 dakika sonra ise merkez üssü ise yine Hatay’ın Samandağ ilçesinde 5.8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Defne ilçesindeki deprem zeminden 16.74 kilometre Samandağ merkezli deprem ise 7 kilometre derinlikte meydana geldi.

Çevre illerden de hissedilen depremin ardından Hatay’da, Mersin’de ve Antalya’da deniz seviyesinin yükselme riskine karşı kıyı şeridinden uzak durulması gerektiğine dair uyarılar yapıldıktan sonra uyarı geri çekildi.

Depremlerin artçıları da sürüyor.

Hatay merkezli 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan arama kurtarma çalışması tamamlandı.

Alınan bilgiye göre, dün Hatay’ın Defne ilçesi merkezli 6.4 büyüklüğündeki deprem ve devamındaki Samandağ ilçesi merkezli 5.8 büyüklüğündeki artçı sarsıntının ardından yürütülen çalışmalar sonrası enkaz altında kimse kalmadı.

6 kişinin hayatını kaybettiği depremlerde, 294 kişi yaralandı. Sağlık Bakanı Koca, 18 kişinin durumunun ağır olduğunu açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlere yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Haber Merkezi

İklim Haber - Haber Merkezi