;
Bilim COP27 Ekonomi Politika

COP27Live: Müzakerelere Dair Çevrimiçi Bir Kütüphane

COP27Live

İklim Haber ekibi, COP27 müzakerelerinde yaşanan gelişmeleri, yeni yayına aldığı COP27Live üzerinden aktaracak. COP27Live zirveye dair tüm materyallerin bir arada olduğu çevrimiçi kütüphane görevi görecek.

Mısır’ın Şarm El-Şeyh kentinde 6-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 27. Taraflar Konferansı (COP27) iklim krizinin en kötü etkilerinden kaçınmayı sağlayacak kararların alınmasının beklendiği önemli bir zirve. Konferans’ta Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’ne (UNFCCC) taraf tüm ülkeler bir araya gelecek. Zirvede uyumdan, finansmana, kayıp ve zarardan azaltıma kadar özellikle gelişmekte olan ülkeler ve az gelişmiş ülkeler için birçok önemli konunun ele alınması bekleniyor.

İklim Haber de zirveyi yerinden takip edecek ve COP27 süresince müzakerelerde yaşanan gelişmeleri anbean yeni yayına aldığı COP27Live.com isimli online kütüphane üzerinden Türkçe ve İngilizce dillerinde aktaracak. Yeni yayına alınan sitede zirvede resmi takvimde yer alan tematik konulara göre başlıklar oluşturulurken yapılan haberler uygun başlıklar altında toplanacak.

Bunun yanı sıra zirveye katılan delegasyon, STK’lar ve aktivist gibi farklı aktörlerle yapılacak özel röportajların/podcast’lerin de yer alacağı kütüphane kapsamındaki tüm fotoğraflar, yazılar, ses ve video kayıtları, kaynak gösterilmek şartıyla tüm dünya yurttaşları ve haberciler tarafından özgürce yayınlanabilecek, çoğaltılabilecek.

COP27Live’a buradan ulaşabilirsiniz.