fbpx
Afetler Ekonomi

Ankara, Burdur ve Bursa’daki Aşırı Hava Olaylarının Maliyeti 38 Milyon TL’ye Ulaşabilir

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, Ankara , Burdur ve Bursa’daki sel ve dolunun neden olduğu hasarın yaklaşık 38 milyon TL’ye ulaşacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Haziran ayında Ankara, Burdur ve Bursa’da yaşanan sel ve dolu felaketleri ile ilgili bir açıklama yaptı. TSB Başkanı Atilla Benli, sigorta sektörünün yaraları sarmak için afetlerin hemen ardından çalışmaya başladığını belirtti.

Sigortanın toplumsal bir dayanışma olduğunu ve sektörün koronavirüs salgını sürecinde sigortalıların yararını gözeterek aldığı kararlarla bunu bir kez daha kanıtladığını vurgulayan Benli şunları ifade etti: “Toplumsal hayatı etkileyen olağanüstü durumlarda sosyal sorumluluk hassasiyetiyle hareket eden bir sektörüz. Bu çerçevede son dönemde yaşanan sel felaketleri sonrası sigortalıların hasarlarının en kısa sürede tespiti ve hasar ödemelerinin yapılması için sektör olarak çok hızlı bir şekilde koordine olduk. Eksperlerimizin yaptığı tespitler sonucu, Ankara , Burdur ve Bursa ‘dan sektörümüze 1.500 adet hasar ihbarı ulaştı. Bugüne kadar 2,8 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirildi. Ekspertizlerin ve ödemelerin tamamlanmasının ardından toplam hasarın yaklaşık 38 milyon TL’ye ulaşacağını tahmin ediyoruz.”

TSB, açıklamasında selin yaşandığı illerde tarım arazisi, hayvanları, evi, iş yeri veya aracı hasar gören sigortalıların hasar tespit işlemleri için sigorta şirketleriyle iletişime geçmesi ve işlemlerini başlatması gerektiğini de hatırlattı.

Haber Merkezi

İklim Haber - Haber Merkezi

Bir yorum yazın

Yorum yazmak için tıklayınız.