;
İklim Panosu Politika

Alarko Carrier’ın Düzenlediği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışmasından Çarpıcı Kareler

EREN ERENBİLGE

Alarko Carrier’ın küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine dikkat çekmek için bu yıl 6’ncısını düzenlendiği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışma, iklim değişikliğinin yarattığı tahribatı ve çevresel etkilerini çarpıcı karelerle gözler önüne serdi.

Alarko Carrier tarafından, iklim değişikliğinin yarattığı çevresel tahribatı çarpıcı karelerle gözler önüne seren, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Instagram ve Twitter üzerinden yapılan yarışmada toplanan binlerce fotoğraftan halkoylaması sonucu en yüksek beğeni sayısına ulaşan 50 kare, seçici kurul tarafından değerlendirmeye alındı. Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı Niv Garih, Alarko Taahhüt Grubu İcra Kurulu Başkanı Alper Kaptanoğlu, Alarko Carrier Klima Ar-Ge Proje Müdürü Harun Özkara ve fotoğraflarıyla Instagram’ın öne çıkan isimlerinden Ahmet Erdem’den oluşan jürinin puanlarıyla dereceye giren 13 fotoğraf belirlendi.

İklim değişikliğine farkındalık yaratmak için bu yarışmayı düzenlediklerini belirten Alarko Carrier Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüdai Öztürk, “6 yıldır düzenlediğimiz yarışmaya gelen fotoğraflar iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini çok net bir şekilde belgeliyor. Ülkemizin de içinde yer aldığı Akdeniz Havzası küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenecek bölgeler arasında. İklim krizi günümüzün en önemli sorunu. Kamuoyunu iklim değişikliği hakkında bilinçlendirmek ve konuya dikkat çekmek için düzenlediğimiz yarışmaya gösterilen ilgi her yıl artarak devam ediyor.” dedi.

Dereceye girmeye hak kazanan fotoğraflar:

1. Deniz Nida Şener
2. Mürsel Çetin
3. Ramazan Çırakoğlu
4. Hikmet Saraç
5. Buğra Özbay
6. Eren Erenbilge
7. Cengizhan Türkoğlu
8. Muhammed Abdullah Cengiz
9. Esin Deri
10. Tahir Gültoplayan
11. Engin Ayyıldız
12. Ziya Onur Sayın
13. Emircan Öztürk